Hołd Tetiany Galitsyny wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka dla ofiar Biesłanu

3 września w warszawskim Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej odbyła się akcja społeczna „Balony Wolności” upamiętniająca 10. rocznicę tragedii w Biesłanie. Hołd osobom, które zginęły w zamachu terrorystycznym, oddała Tetiana Galitsyna, laureatka polskiej edycji ‘Mam Talent” w 2013 roku.

10 lat temu w zamachu terrorystycznym na szkołę w Biesłanie, zginęło 334 osoby, w tym 186 dzieci. Akcja „Balony Wolności”, która odbyła się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, miała przypomnieć nie tylko o tamtej tragedii, ale uświadomić potrzebę rozwiązywania światowych konfliktów w pokojowy sposób. To również apel do dorosłych, aby nie angażować dzieci w zbrojne konflikty.

334 białe balony, wypuszczone w niebo, symbolizowały, że każde dziecko ma prawo do dzieciństwa oraz wolności. Artystka Tetiana Galitsyna oraz założycielka Galitsyna Art School w Warszawie zaprezentowała z tej okazji historię Biesłanu, malując ją za pomocą animacji piaskowej i oddając jej poruszający nastrój. – Ta i inne podobne tragedie nigdy nie powinny mieć miejsca. Nie powinniśmy zapominać o tym, co wydarzyło się w Biesłanie, po to, aby następne pokolenia przestrzec przed niepotrzebną przemocą, powiedziała Tetiana Galitsyna.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak oraz Zbigniew Pawlak, autor książki „Pęknięte Miasto Biesłan”, który opowiedział relacje z Biesłanu na podstawie swoich spotkań ze świadkami tamtych wydarzeń.

Wszystkie nowosci

Nasi klienci

Zapytaj o show

Przygotujemy indywidualny program show