Warto Wiedziec
FAQ Czego nigdy nie powinieneś mówić swojemu dziecku?
Każdy rodzic chce wychować swoje dziecko na szczęśliwego, mądrego i dobrego człowieka. Dlatego powinien ważyć słowa od samego początku. Przeczytaj, czego nie mówić do dziecka i przy dziecku, by uchronić je przed przykrymi emocjonalnymi konsekwencjami swoich słów.


Żyjąc w ciągłym pośpiechu, często zapominamy o tym, że proces wychowania dziecka nie kończy się na kupieniu mu kolejnej zabawki. Bycie dobrym rodzicem nie oznacza przecież ulegania ciągłym kaprysom oraz pozwalania dziecku na wszystko. Być dobrym rodzicem to być z dzieckiem, towarzyszyć mu w zabawie, uczyć zasad i pokazywać świat. Czytaj dalej...

Origami Origami – niezwykła sztuka składania papieru
To nie tylko piękne i niezwykle oryginalne rzemiosło. Składanie papieru rozwija fantazję i zdolności manualne. Chcesz wychować kreatywną osobę? Naucz dziecko orgiami.


Origami to orientalna sztuka składania papieru, która pozwala na otrzymanie niezwykłych kształtów ze zwykłej kartki. Sztuka ta powstała w starożytnych Chinach, ale rozwijała się głównie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej główną zasadą jest zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach. Czytaj dalej...Animacja piaskowa Animacja piaskowa - niezwykłe i fascynujące widowisko. Ale niewiele osób wie o korzyściach płynących z tej niezwykłej artystycznej działalności, w szczególności dla dzieci i młodzieży.
Czym jest animacja piaskowa dla dzieci?


Jeśli słyszeliście o animacji piaskowej, a być może wielu z Was widziało występy artystów piaskowych to zgodzicie się zapewne z faktem, że jest to niezwykłe i wprost niesamowite widowisko. Dłonie artysty, które zręcznie przesypują piasek, pozwalają nam być świadkami narodzin przepięknych obrazów, które zmieniają się tak szybko, że to wszystko wygląda jak magia. Dobrze dobrana muzyka, harmonijnie wpleciona w historię, stwarza niesamowity nastrój. Więc nie zdziwimy się, że nawet niezbyt skomplikowane obrazy z piasku dotykają nas do łez. Czytaj dalej...Decoupage Co to jest decoupage, zasady ogólne, a także przydatne wskazówki dla tych, którzy chcą nauczyć się tej prostej techniki i uniknąć typowych błędów – to wszystko znajdziemy w tym artykule.

Dla wielu z nas prezent ręcznie zrobiony kojarzy się z prezentem na poziomie prac plastycznych przedszkolaka, albo z szalenie drogim ekskluzywnym drobiazgiem. Dlatego człowiek, który od klasy podstawowej nie trzymał nożyczek i kleju, chętniej zapłaci za wyszukany prezent w galerii sztuki, niż spróbuję sam własnoręcznie zrobić niebanalny podarunek dla bliskiej osoby. Zachęcającą dla wielu osób może być informacja, że do zdobienia przedmiotów techniką decoupage nie potrzeba dużych zdolności manualnych. Jeśli masz chęć nauczyć się robić piękno własnoręcznie, lepiej zacząć od tej techniki. Trzeba jedynie poznać kilka tajników i podstawowych trików. Dzieci uwielbiają tego typu zajęcia, a niestety w szkołach ich brakuje. Czytaj dalej...

PRZYJDŹ NA PIERWSZE BEZPŁATNE ZAJĘCIA
W razie pytań prosimy o kontakt: +48 535 661 601