VLODYR – uczeń Tetiany Galitsyny w finale polskiej edycji Mam Talent 2015
VLODYR – uczeń Tetiany Galitsyny w finale polskiej edycji Mam Talent 2015

14 listopada 2015 roku VLODYR - młody ukraiński artysta z Charkowa przeszedł do finału polskiej edycji Mam Talent 2015 r. Wcześniej w czasie pokazu castingowego przedstawił jedną z technik artystycznych – speed painting – czyli dynamiczne malowanie. Natomiast w półfinale zaprezentował widowiskowy artystyczny show – łącząc techniki obrazu kompozycyjnego z gwiezdnym show (split join&star show) oraz speed painting. Dwa lata temu również artystka z Charkowa Tetiana Galitsyna swoim piaskowym show wygrała w polskiej edycji Mam Talent. I nie jest to zbieg okoliczności. Tych dwoje artystów tworzy razem w tym samym studiu sztuk wizualnych Galitsyna Art Group. To Tetiana Galitsyna odkryła twórczy potencjał VLODYRA. Rozwijała go ucząc różnych technik. Efektem ich pracy jest artystyczny pokaz, dzięki któremu kolejny ukraiński artysta znalazł się w finale polskiego Mam Talent.

VLODYR – uczeń Tetiany Galitsyny w finale polskiej edycji Mam Talent 2015

W castingowym pokazie VLODYR namalował jednego z członków jury – Augustina Egurollę. Do końca pokazu nikt nie wiedział kto pojawi się na płótnie. Napięcie widzów osiągnęło zenitu kiedy artysta po ostatnich machnięciach pędzlem obrócił obraz z którego wyłonił się Egurolla. Niesamowita euforia widzów. Zaskoczenie samego Augustina było tak duże, że przez chwilę odebrało mu mowę. Na szczęście szybko mu powróciła aby powiedzieć, że ten występ był najbardziej żywym w tym sezonie. Jury jednogłośnie głosowało na TAK i VLODYR wszedł do półfinału. Wszyscy się zastanawiali czym nas jeszcze zadziwi? W internecie rozgorzała żywa dyskusja na ten temat. W półfinale zaskoczył wszystkich ponownie. Na scenie 4 płótna rozstawione na 4 oddzielnych sztalugach. Artysta dynamicznie chodząc od sztalugi do sztalugi, maluje nie wiadomo co, nie wiadomo czym. Przy tym miło się uśmiecha. Po kilku minutach obrazy są obracane i składane w jedną kompozycję ukazując wizerunek pianisty, który nadal intryguje. Widzowie nadal nie wiedzą o co chodzi dopóki Vlodyr na wysypał na tę kompozycję złotego pyłu a na tle grającego pianisty pojawia się złoty portret Fryderyka Chopina. Jednocześnie rozbrzmiewa jego najsłynniejszy utwór Polonez As-dur op.53. Widzowie wręcz zaszokowani. Nie było wątpliwości, że Vlodyr wejdzie do finału.

VLODYR – uczeń Tetiany Galitsyny w finale polskiej edycji Mam Talent 2015 VLODYR – uczeń Tetiany Galitsyny w finale polskiej edycji Mam Talent 2015

A tak w ogóle to Vlodyr mówi, że ołówek i farby towarzyszą mu od zawsze. Na ile pamięta malował będąc jeszcze w „pieluchach”.

Teraz zastanawia się co pokazać w finale. Ma już kilka pomysłów, którymi postara się po raz kolejny zaskoczyć widzów.

Przygotowuje się do finalu w Galitsyna Art School.

Dla przypomnienia, finał Mam Talent już 28 listopada w Warszawie. Trzymajcie kciuki za VLODYRA w realizacji jego marzenia.

Galitsyna Art School – Kuźnia Talentów.


PRZYJDŹ NA PIERWSZE BEZPŁATNE ZAJĘCIA
W razie pytań prosimy o kontakt: +48 535 661 601